אודות המרפאה


פרופסור דן פליס מנהל את המערך לאף אוזן גרון, ניתוחי ראש-צוואר, פה ולסתות במרכז רפואי תל אביב (איכילוב), ומנהל את המרכז הבינתחומי לכירורגיה ואונקולוגיה בראש וצוואר. הוא פרופ’ מן המנין בביה”ס לרפואה ע”ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב וחבר בצוות המדעי של המחלקה לאף אוזן גרון וניתוחי ראש-צוואר בבי”ח מאונט סייני, טורונטו (Mount Sinai Hospital, Toronto) ואוניברסיטת טורונטו בקנדה (University of Toronto). מרצה ומורה מוערך בתחומו, בהדרכתו הוכשרו רופאי א.א.ג רבים בארץ ובעולם.


בין תפקידיו האקדמיים הרבים כיום, נציין כי פרופסור פליס מכהן כמזכיר המדעי של החברה האסיאתית לאונקולוגית ראש-צוואר (The Asian Society of Head and Neck Oncology), חבר מועצה באקדמיה הבין-לאומית של אונקולוגית חלל הפה (International Academy of Oral Oncology, IAOO), חבר מועצת המנהלים של הפדרציה הבין-לאומית של חברות אונקולוגית הראש-צוואר (International Federation of Head and Neck Oncology Societies, IFHNOS) וחבר כבוד של חברות לכירורגיה אונקולוגית בראש-צוואר באיטליה, יוון, הודו והאיגוד הצרפתי ישראלי. פרופ’ פליס חבר במועצת המנהלים של האיגוד האסיאתי לכירורגית בלוטת התריס וכמזכיר מדעי של האיגוד האסיאתי לכירורגיה אונקולוגית בראש וצוואר.


פרופסור פליס מוזמן לעיתים קרובות כנואם מרכזי באירועים אקדמים בין-לאומיים, בין אלו נשא פרופסור פליס את הרצאת האורח בכינוס היוקרתי ע”ש יוג’ין נ. מאיירס (Eugene N. Myers International Lecture on Head and Neck Cancer). הוא מרצה ומדריך מבוקש בעולם, ומוזמן ללמד שיטות ניתוחיות וטיפולים משקמים לסרטן ברחבי העולם. הוא מוביל את תחום השיקום לאחר ניתוח, איכות החיים והתפקוד המיטבי של מטופליו הרבים. גם בתחום זה מחקריו נלמדים ומיושמים בארצות רבות.


פרופסור פליס משמש כחבר בועדת העורכים של העיתון המדעי The head & Neck journal ומשמש כעורך של תחום הראש-צוואר בעיתונים המדעיים The Skull Base Journal, Otolaryngology – Head and Neck Surgery Journal, Oral Oncology, The Journal of Operative Techniques in Otolaryngology Head and Neck Surgery, European Journal of Otolaryngology Head and Neck Surgery ועוד רבים.לאורך השנים, כתב וערך ספרי לימוד רפואיים ואטלסים רבים ופרסם למעלה מ-250 מאמרים מדעיים בעיתונות הבין לאומית.


המרפאה הפרטית של פרופ’ פליס הוקמה בשנת 2006. למזכירות ידע נרחב בתחום הרפואי ותפקידן להעניק למטופל חוויה נעימה ומקצועית ככל האפשר וכן, ללוות באופן אישי בדרך מקצועית, תוך שמירה על פרטיותו. המזכירות נמצאות על מנת לטפל בכל הפניות והשאלות, כגון בהנחית וליווי המטופלים, בדיקות והדרכה לקראת ולאחר ניתוח. למזכירות ידע רב בכל נושא ההתנהלות עם קופות החולים וחברות הביטוח, פרופ’ פליס נמצא בדרך כלל בימים א,ב, ג ו-ה בשעות אחר הצהריים.


לפרופ’ פליס 180 מאמרים קליניים ומחקריים, 50 פרקים בספרי לימוד רפואיים ומדעיים של ניתוחי ראש צוואר ובסיס הגולגולת. הוא המחבר והעורך ראשי של 5 ספרים בכירורגיה של ניתוחי ראש-צוואר ובסיס הגולגולת. לרשימת הפרסומים מדעיים של פרופ’ פליס באתר Pubmed

תארי כבוד והישגים אקדמיים


 • 1983

  סטאז’, המרכז הרפואי האוניברסיטאי ע”ש סורוקה בבאר שבע.

 • 1984

  התמחות באא”ג, המרכז הרפואי האוניברסיטאי ע”ש סורוקה, באר שבע

 • 1990

  תת התמחות בניתוחים אונקולוגים בראש וצוואר, בית חולים “הר סיני” תחת האוניברסיטה של טורונטו, טורונטו, קנדה.

 • 1991

  תת התמחות בניתוחים שיחזוריים של אונקולוגיית ראש וצוואר וניתוחים שיחזוריים של כלי דם באונקולוגיית ראש וצוואר, בית החולים “סאניברוק” והאוניברסיטה של טורונטו, טורונטו, קנדה.

 • 1992

  רופא בכיר, מח’ אא”ג- ניתוחי ראש וצוואר, המרכז הרפואי סורוקה, באר שבע.

 • 1993

  חבר עמית במחלקת א.א.ג ניתוחי ראש וצוואר Mount Sinai Hospital, אוניברסיטת טורונטו, קנדה

  ואילך הפך לחבר מערכת בתשעה עיתונים המקצועיים וסוקר מטעם 10 עיתונים בינלאומיים נוספים.

 • 1994

  תת התמחות בנושא ניתוחי בסיס גולגולת, במחלקה לניתוחי א.א.ג, פה ולסת ופלסטיקה שיחזורית, האוניברסיטה של ברן, ברן, שוייץ.

  מנהל היחידה לכירורגיה אונקולוגית בראש וצוואר, המרכז הרפואי סורוקה, באר שבע

 • 1995

  סגן מנהל מח’ אא”ג-ניתוחי ראש וצוואר, המרכז הרפואי סורוקה, באר שבע.

 • 1996

  פרופסור למחלות א.א.ג, כירורגית ראש וצוואר, ביה”ס לרפואה, אוניברסיטת בן- גוריון, המרכז הרפואי סורוקה, באר שבע

  פרופסור אורח- קורסים לסטודנטים בניו יורק, ארה”ב ובעוד כ-20 מוסדות לכירורגיה אונקולוגית ראש צוואר ובסיס הגולגולת באמריקה, אסיה, אירופה ואוסטרליה.

 • 2000

  מנהל היחידה לניתוחי בסיס הגולגולת, המרכז הרפואי ת”א ע”ש סוראסקי, ת”א.

  ואילך הפך חבר כבוד באיגוד מנתחי ראש וצוואר האיטלקי, ההודי, היווני והישראלי-צרפתי (AFIDOC).

 • 2003-2009

  יו”ר ארגון רופאי א.א.ג., מנתחי ראש וצוואר בישראל.

 • 2004

  פרופ’ מן המניין בפקולטה לרפואה ע”ש סאקלר, אוניברסיטת תל אביב.

  מנהל מח’ אא”ג-ניתוחי ראש צוואר, המרכז הרפואי ת”א ע”ש סוראסקי, ת”א.

 • 2006

  פרס כבוד- מהאקדמיה האמריקאית בנושא ניתוחים אונקולוגים של אא”ג, ראש וצוואר.

 • 2008

  מרצה מוזמן- ע”י האקדמיה האמריקאית של אא”ג, ראש וצוואר להרצאה המרכזית השנתית של ניתוחי אא”ג, ראש וצוואר ולהרצאה בינ”ל בנושא אונקולוגיה של ראש וצוואר ע”ש יוג’ין מיירס.

 • 2011

  מנהל המערך של אא”ג, ראש צוואר, פה ולסת ואא”ג ילדים, המרכז הרפואי ע”ש סורסקי, ת”א.

 • 2011-2015

  ראש החוג לרפואת א.א.ג ניתוחי ראש וצוואר בפקולטה לרפואה ע”ש סאקלר אוניברסיטת תל אביב.

 • 2012

  מרצה מוזמן- ע”י הארגון הבינ”ל של אונקולוגיית ראש וצוואר (IFHNOS) למסע הרצאות סביב העולם

 • 2013

  חבר מועצת המנהלים של האיגוד הבינ”ל לכירורגיה אונקולוגית בראש וצוואר (IFHNOS)

 • 2016

  מנהל המרכז הרב תחומי לכירורגיה ואונקולוגיה בראש וצוואר. מרכז רפואי ע”ש סורסקי, תל אביב (איכילוב).

עובד בהסכמים עם: