לקראת הפגישה עליך להכין את המסמכים הרפואיים שבידך, כולל תוצאות בדיקות והדמיות שעשית. עליך לדעת אילו תרופות אתה נוטל בקביעות. כדאי לרשום בפניך דברים שאתה רוצה לומר או לשאול את הרופא .

לקראת הניתוח חשוב להיות בקשר עם צוות המרפאה, לדווח על פעולותיך, כגון ביצוע בדיקות שהופנית לעשות, פגישה במרפאה הטרום ניתוחית. כמובן שעליך לדווח אם היה שינוי במצבך הרפואי. אם אתה נוטל מדללי דם עליך להפסיק לקחת אותם שבוע לפני הניתוח.

ניתן לפנות לאחות מתאמת: 073-7023781 

בהגיע יום הניתוח עליך להגיע לבית החולים בשעה שנקבעה לך, עליך להיות בצום מוחלט ומלא במשך 8 שעות, עליך להביא עמך תעודת זהות, תיק רפואי, המסמכים עליהם חתמת בביקורך האחרון אצל הרופא, ציוד אישי למהלך האישפוז. עליך להביא תרופות אותן את/ה נוטל באופן קבוע.

עליך לגשת למשרד הקבלה הנמצא בקומת הכניסה, יש להציג בפני הפקידה את ההזמנה לניתוח ולפעול לפי ההוראות שתקבל/י.

לאחר הניתוח תשהה בחדר התאוששות פרק זמן קצר. לאחריו תועבר למחלקה. באזור הניתוח ישאר נקז אחד או שניים. הנקז הוא צינור פלסטי דקיק ממנו מנוקזים נוזלים המופרשים מאזור הניתוח, וזאת על מנת לעודד החלמה נכונה של הפצע הניתוחי ולמנוע זיהומים. במחלקה תטופל על ידי הצוות הרפואי והסיעוד שינחה אותך בהתאם למצבך לקום, לשבת בכורסא, לאכול ולשתות. פרופ' פליס יבדוק אותך למחרת וגם עוזר המנתח יגיע למעקב יומיומי. לאחר 48-72שעות, בהתאם למהלך ההחלמה, תשוחרר/י לביתך . לאחר כשבוע יש להגיע למרפאת פרופ' פליס לביקורת.

יש לפעול בהתאם להנחיות צוות המרפאה, הוראות קופת החולים או חברת הביטוח. יש לפעול בהקדם ללא עיכובים על מנת להגיע למועד הניתוח מוכנים עם כל האישורים וההתחיבויות הנחוצים. החזרי תשלום גם עם הביטוח וגם עם שב"ן לייעוצים וניתוחים.

חתכים מינימאליים נעשים בדרך כלל בתוך קמט טבעי של עור הצוואר, התפירה קוסמטית כמו בניתוחים פלסטיים, התפרים פנימיים ונמסים בעצמם ולכן אינם בולטים לאחר ההחלמה. צורת ההחלמה קשורה גם לנטיה אישית לריפוי צלקות.

לגבי הסיבוכים שעלולים לקרות במהלך הניתוח תקבל/י הסבר ספציפי ומדויק במהלך הפגישה עם פרופ' פליס. לאחר ההסבר תחתום על טופס הסכמה מדעת לניתוח. את הטופס תקח עמך ותביא אותו ביום הניתוח.

לאחר החזרה הביתה יש לנוח כשבוע, עד הביקורת אצל פרופ' פליס. במהלך השבוע אין להרטיב את אזור הניתוח ולכן יש להזהר בעת הרחצה וחפיפת הראש. לאחר הביקורת, אפשר ורצוי לחזור לפעילות באופן התואם את מצבך.

ברוב הניתוחים אין צורך בהמשך טיפול, מעבר למעקב רפואי רגיל. בחלק מן הניתוחים יש לפעול בהתאם להוראות הן לגבי המשך מעקב והן לגבי טיפולים משלימים. בכל המקרים ינתנו הוראות מדוייקות ועזרה מפרופ' פליס וצוות המרפאה. בכל מקרה בו קבלת הוראה להמשך מעקב, בדיקות, טיפולים משלימים או טיפולים תרופתיים – יש לעשות זאת ללא דחיה ובדיוק בהתאם להוראות.

פרופסור פליס מנתח מומים מולדים בצוואר בילדים:

ציסטה תירוגלוסלית | ציסטה ברנכיאלית | צינוריות אוורור ובמקרים מסוימים אדנואידים ושקדים.

נא להתייעץ עם צוות המרפאה – 073-7023781